Účinky tvrdé vody

Máte-li tvrdou vodu začněte to co nejdříve řešit a zvolte vhodnou úpravnu vody

Spodní voda - povrchová voda

Obecně platí, že povrchová voda je měkčí než voda spodní. Pokud je podloží přes které srážky prosakují bohaté na vápník a hořčík je spodní voda tvrdá. Pokud je podloží tvořené žulou či písčitými horninami pak je voda měkká.

Jak se stane z původní měkké dešťovky voda tvrdá?

Prosakováním dešťových srážek různými horninami dochází vlivem CO2 obsaženým ve vodě k rozpouštění minerálů převážně vápníku a hořčíku. Vzniklý hydrogenuhličitan vápenatý Ca(HCO3)2 nebo hydrogenuhličitan hořečnatý Mg(HCO3)2 existuje v roztoku ve formě oddělených iontů různých nábojů (Ca++)/(Mg++) a (HCO3)-.

Krafting® a tvrdá voda - fyzikální úprava vody

- Magnetické úpravny vody Krafting® vytvářejí silné magnetické pole, které působí na procházející náboje a tím dochází k uvolňování iontů z vazby na molekuly vody. Uvolněné kladně a záporně nabité ionty se spolu střetávají a vytvářejí neškodné, velmi jemné krystalky aragonitu CaCO3 s mnohem pevnější vazbou než je vazba na molekuly vody. Aragonit je uhličitan vápenatý, který krystalizuje v kosočtverečné soustavě a vytváří krystalky jehlicovitého tvaru s nulovou schopnosti se shlukovat. Při utváření aragonitových krystalků se uvolňuje opět CO2 proto se takto upravená voda vlastnostmi podobá klasické dešťovce která má schopnost rozpouštět již usazené nánosy vápníku – vodního kamene.

- Pokud už je vodní kámen usazený, působením upravené vody je postupně rozpuštěn a v podobě mikroskopických částic odplaven. Tento proces je postupný a trvá až několik měsíců podle tloušťky nánosu usazeného vodního kamene (rozvody vody, topné spirály...).


Tvrdá voda určená k pití

Tvrdá voda pokud jí pijeme je pro většinu z nás zdraví neškodné a dodává nám potřebné mineraly jako vápník a hořčík. Tento fakt však sotva uspokojí ty majitele domácností, kteří skutečně znají, co je to žít s tvrdou vodou. Voda, která vtéká do domácnosti, se totiž v dnešní době díky kupování balené vody z 99% používá na něco jiného, než jako pitná voda.

V případě tvrdé vody tedy není bezprostředně v ohrožení vaše zdraví, ale jinak takřka vše, co s takovou vodou přijde do styku. Mezi nejpostiženější místa patří topná tělesa bojlerů, praček, kotlů a teplosměnné plochy průtokových ohřívačů, které vodní kámen obaluje a zabraňuje tak prostupu tepla do vody.

Z těchto důvodů rostou vaše náklady za ohřev vody, vyprání, použití myčky, topení, nadměrné dávky pracích a čístících prostředků včetně mýdla, a změkčovací chemii.

Úpravny vody Krafting


Informace


Spolehlivá firma 2012

KRAFTING.CZ získal ocenění Spolehlivá firma 2012.
Uděluje portál zivefirmy.cz Krafting s.r.o. Živé firmy 2012


Kontakty


Krafting s.r.o.
Nad Bořislavkou 28
160 00 Praha 6

Obchodní oddělení
mobil: +420 603 886 969
mobil: +420 606 755 852
fax: +420 235 361 534
e-mail: info@krafting.cz
web: www.krafting.cz
eObchod: eshop.krafting.cz

Ič: 49703421

Napište nám


  Máte připomínku, dotaz či vzkaz?  
   
  E-mail:  
   
  kontrolni kod:
jedna plus 1 =
 
 
 Zpětné odkazy


Pro Krafting s.r.o. created by Eshop Krafting Copyright © 2007-2018.